تبلیغات
وبلاگ زورق دریا - مطالب مرداد 1393

استفاده از واقعیت افزوده در صنعت کشتی سازی

سه شنبه 28 مرداد 1393
 
 
واقعیت چیزی است که به صورت عادی و بدون هیچ وسیله ای می توانیم ببینیم و «افزوده» آن سری اطلاعاتی است که به صورت کمکی توسط اپلیکیشن‌ها روی «واقعیت» به ما ارائه می‌شود.
هر گاه از پنجره صفحه نمایش گوشی هوشمند یا تبلت خود به محیط فیزیکی پیرامون خود بنگریم و آنگاه روی صفحه نمایش اطلاعاتی اضافی و سودمند در مورد محیط دور و بر ما به ما نشان داده شود، می‌گوییم که از فناوری واقعیت «افزوده» استفاده کرده‌ایم.


ادامه مطلب


ایده یک دانش آموز 19 ساله برای جمع آوری زباله های اقیانوسی

چهارشنبه 8 مرداد 1393
 
 
جمع آوری زباله های دریا
در طول دهه های گذشته میلیونها تن پلاستیک وارد اقیانوسها شده که آسیب جدی را به اکوسیستم دریایی وارد کرده و وارد چرخه غذایی شده است. 
بویان 19 ساله می گوید: " اولین بار که در سواحل یونان غواصی می کردم متوجه مساله آلودگی پلاستیک شدم بیشتر از ماهی ها با پلاستیک ها برخورد می کردم. متاسفانه پلاستیک به خودی خود از بین نمی رود. بنابراین من به این فکر افتادم که چرا نمی توانیم آنها را جمع آوری کنیم".ادامه مطلب

کشتی های بدون سرنشین

شنبه 4 مرداد 1393
 
 
آینده بیشتر از آنچیزی که فکر کنید نزدیک شده است. آیا زمان تولد کشتیهای بدون سرنشین فرا رسیده است؟

در حالیکه بیشتر مراکز تحقیقاتی مشغول فناوری در زمینه کاهش آلودگیها و افزایش بازدهی عملیات کشتیرانی در شکل امروزی اش هستند شرکت رولز رویسگام بزرگتر و متهورانه تری را برای ورود به آینده انتخاب کرده است.

ادامه مطلب

هفت تکنولوژی که آینده صنعت کشتی سازی را تغییر می دهند

شنبه 4 مرداد 1393
 
 
 هفت=
تکنولوژی کلید توسعه هر صنعتی است و کشتی سازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع صنعت کشتی سازی نیز با بهره گیری از فناوریهایی که در جهت کاهش آلاینده های محیطی و مصرف سوخت هستند، با سرعت زیادی در حال تغییر است. هم اکنون چندین فناوری انقلابی در بخش های تحقیقاتی در حال توسعه و تکمیل هستند که می توانند آینده صنعت کشتی سازی را به طرز چشمگیری متحول کنند. هفت مورد مهم از این فناوریها در ادامه معرفی می شوند.

ادامه مطلب
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وبلاگ زورق دریا است. || طراح قالب avazak.ir