تبلیغات
وبلاگ زورق دریا - مطالب آبان 1392

کتاب پایداری و ایمنی کشتی ها - ریسک واژگونی

سه شنبه 28 آبان 1392
 
 
Stability and Safety of Ships - Risk of Capsizing
Belenky, Vadim; Sevastianov, Nikita B. 2007

در این کتاب روشهای جدید برای آنالیز پایداری دینامیکی و واژگونی کشتی ارایه شده اند. بیشتر تاکید این کتاب بر روی ارزیابی احتمالاتی پایداری دینامیکی کشتی است. با این وجود برای برآورد پایداری دینامیکی و واژگونی کشتی ابتدا مساله دینامیک غیر خطی حرکت کشتی تعریف شده و روابط مربوطه ارایه شده اند. 
فهرست مطالب: فلسفه برآورد احتمالاتی پایداری و ایمنی، برآورد احتمالاتی شرایط محیطی و بارگذاری، روابط غیر خطی حرکت و غلتش در امواج منظم  و نامنظم،  واژگونی در امواج منظم و فاکتورهای موثر بر آن، احتمال واژگونی

کتاب طراحی و ساخت کشتی - ویرایش هفتم

دوشنبه 27 آبان 1392
 
 
فهرست مطالب: طراحی اولیه کشتی، انواع کشتیها و توسعه آنها، موسسات رده بندی، فولاد و دیگر مواد ساخت کشتی،  تست مواد، تنش های وارد بر کشتی، پروسه های جوشکاری و برشکاری، تست جوش، پلان کارخانه کشتی سازی، ماشین کاری و آماده سازی ورقها و سکشن ها، مونتاژ سازه کشتی، به آب اندازی کشتی، ساختمان کف کشتی، ورق کناره کشتی و فریم بندی، دیواره های داخلی و ستونها، عرشه ها و روسازه کشتی، ساختمان سینه کشتی، ساختمان پاشنه کشتی، ساختمان کشتیهای تانکر و حمل گاز مایع، تجهیزات حمل بار در کشتی، جانمایی پمپها و لوله ها، کنترل خوردگی و سیستم های ضد خزه، گرمایش، تهویه مطبوع، سرمایش و عایق سازی، سازمان بین المللی دریانوردی IMO، تناژ، قوانین خط بار، حفاظت سازه از آتش.

برنامه تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها در نرم افزار متلب (FERUM)

یکشنبه 26 آبان 1392
 
 
FERUM (Finite Element Reliability Using Matlab)

FERUM برنامه تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها  در نرم افزار متلب می باشد. نسخه های اولیه این برنامه در دانشگاه برکلی تولید شده ولی هم اکنون آخرین  نسخه آن توسط انستیتیو مکانیک فرانسه توسعه یافته است. این برنامه بسیاری از تکنیک های ارزیابی قابلیت اعتماد را دارا می باشد.

برنامه تحلیل قابلیت اعتماد و بهینه سازی قابها (RT)

شنبه 25 آبان 1392
 
 
RT یک برنامه خوب برای تحلیل قابلیت اعتماد و بهینه سازی قابها می باشد که حاوی بسیاری از توزیع های احتمالاتی می باشد که از آنها می توان در تعریف پارامترهای مساله استفاده کرد. این برنامه در دانشگاه UBC کانادا در حال توسعه و تکمیل است. در آدرس زیر می توانید خود نرم افزار را به همراه مثالها و راهنمای نرم افزار دانلود کنید.کتاب کمانش المانهای سازه ای کشتی

پنجشنبه 23 آبان 1392
 
 
Buckling of ship structures
Shama, Mohamed - 2013

در این کتاب مساله کمانش در سازه کشتی بصورت جامع بیان شده و یک آنالیز کامل از بارگذاریهای مختلف و تنشهای حاصل بر روی ورقها و المانهای اولیه و ثانویه ارایه شده است. عوامل اصلی کمانش و ترتیب مودهای کمانشی و روشهای معمول برای کنترل کمانش معرفی شده اند.  معادلات لازم برای برای تعیین تنشهای بحرانی در ورقها و تیرهای اولیه و ثانویه و نیز شرایط مرزی متداول که برای سازه کشتی استفاده می شوند نیز بیان شده است. کاربردی بودن این کتاب آنرا از سایر کتابها در این زمینه متمایز می کند.


گزارش دانشجویی: تست کجی (غلتش)

سه شنبه 14 آبان 1392
 
 
هدف از انجام تست کجی یا inclining test  برآورد پایداری اولیه، وزن سبک و مرکز جرم کشتی است. در این گزارش دانشجویی نحوه انجام اینکار مطالعه شده است.
گزارش دانشجویی: طراحی کشتی

سه شنبه 14 آبان 1392
 
 
هدف این گزارش دانشجویی طراحی یک شناور تحقیقاتی می باشد که در این گزارش دانشجویی مراحل طراحی شامل تعیین ابعاد شناور، انتخاب فرم بدنه، جانمایی عمومی، مطالعه هیدرواستاتیک، مقاومت و رانش، دریامانی و طراحی سازه  بصورت ساده انجام شده است.  

گزارش دانشجویی: دریامانی کشتی

دوشنبه 13 آبان 1392
 
 
در این گزارش دانشجویی از نرم افزار Maxsurf برای تحلیل دریامانی یک شناور استفاده شده است. پارامترهای دریامانی شناور از نرم افزار بدست آمده و با معیارهایی که در صورت مساله تعریف شده مقایسه گشته اند تا محدوده عملکرد ایمن شناور در سرعتهای مختلف در امواجی با ارتفاعهای متفاوت که با زوایای مختلف به شناور برخورد می کنند، بدست آید.

ویدیوهای آموزشی Seakeeper

شنبه 4 آبان 1392
 
 
ماژول Seakeepr در نرم افزار Maxsurf برای تحلیل حرکات کشتی استفاده می شود. این برنامه از تئوری نواری برای آنالیز استفاده می کند و نتایج آن برای "عدد فرود" های پایین قابل استفاده است. در این قسمت 5 ویدیوی آموزشی مربوط به این برنامه معرفی می شوند که ویدیوها را می توانید از سایت ایرانی آپارات مشاهده کنید:

برنامه Holtrop

شنبه 4 آبان 1392
 
 
این برنامه مقاومت کشتی را به روش Holtrop 1984  حساب می کند و حاوی مثال و مقاله هولتروپ می باشد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وبلاگ زورق دریا است. || طراح قالب avazak.ir