تبلیغات
یک دریا - نرم افزار EES (حل معادلات مهندسی)

نرم افزار EES (حل معادلات مهندسی)

دوشنبه 18 آذر 1392
نرم افزار EES یک نرم افزار برنامه نویسی قوی در زمینه علوم حرارت و سیالات است که در سال های اخیر مورد توجه مجامع علمی معتبر قرارگرفته است. این نرم افزار در سال 1992 توسط یک محقق امریکایی به نام کلین و تحت پوشش شرکت اف چارت نوشته شد. انگیزه نویسنده برای ایجاد نرم افزار EES ، پس از سال ها تدریس دروس ترمودینامیک و انتقال حرارت مهندسی مکانیک ایجاد گردید چرا که در این علوم برای حل مسایل لازم است همزمان با تنظیم معادلات از خواص ترموفیزیکی مواد نیز استفاده گردد و گاه لازم است یک مسأله چندین بار با داده های مختلف حل شود.
ESS مخفف Engineering Equation Solver است. ساده ترین قابلیت EES حل دستگاه معادلات جبری (شامل معادلات غیر خطی) است. همچنین EES می تواند معادلات دیفرانسیل و معادلات مختلط را حل کند، محاسبات بهینه سازی ،رگرسیون خطی و غیرخطی، رسم نمودار با دقت بالا و تحلیل عدم اطمینان را انجام دهد و حتی انیمیشن های مهندسی بر پایه محاسبات بسازد.

اصول کار در EES به این نحو است که ابتدا باید مسأله مورد نظر به طور کامل تحلیل گردیده و معادلات لازم استخراج گردد. بعد از استخراج معادلات باید آنها را به زبان EES تبدیل نمود. سپس در بخش فهرست متغیرها ، اسامی متغیرها و واحدهای احتمالی آنها را مرتب نمود. در صورتی که اقدامات اولیه به شکل صحیح صورت گیرد و مسأله از نظر ریاضی قابل حل باشد می توان یک بار برنامه را اجرا کرد.

این برنامه در این کتاب مکانیک سیالات نیز مورد توجه قرار گرفته و تعدادی از مثالهای کتاب در این نرم افزار حل شده اند. نسخه آموزشی این نرم افزار و مثالهای مدلسازی شده در آنرا می توانید از لینک زیر دانلود نمایید. این نسخه نیازی به نصب ندارد و به راحتی قابل استفاده است. همچنین نسخه کامل این نرم افزار را از سایتهای دیگر دانلود نمایید.


دانلود نرم افزار از سایتهای دیگر: [1] [2]
آشنایی با نرم افزار: [1] [2]

موضوع: نرم افزار،
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به یک دریا است. || طراح قالب avazak.ir