تبلیغات
یک دریا - طراحی سازه کشتی فله بر با آیین نامه DNV

طراحی سازه کشتی فله بر با آیین نامه DNV

سه شنبه 17 بهمن 1391
طراحی سازه کشتی فله بر با آیین نامه DNV
در ادامه پستهای مربوط به طراحی سازه ای کشتی، در این قسمت طراحی سازه یک کشتی فله بر ارایه می شود. در این گزارش ابتدا مقطع میانی کشتی تعریف گشته و بر اساس ابعاد کشتی فاصله مناسب برای فریم بندی در قسمتهای مختلف انتخاب می شود. سپس بر اساس جدولی که ابعاد ورقهای موجود و یا قابل تهیه را نشان می دهد، تمامی سطوح نشان داده شده در مقطع میانی ورق چینی می شود. در ورق چینی به فاصله فریم بندی تیرها نیز باید توجه داشت تا خطوط جوش آنها روی هم نیفتد و در فاصله مناسب از هم قرار گیرند.  ...
در ادامه نیروها و ممانهای موثر بر تیر کشتی و نیز بارگذاری بر روی پانلهای ورق در قسمتهای مختلف مقطع محاسبه شده و مقادیر ماکزیمم محاسبه می شوند. بر اساس فشار ی که به مرکز پانل ورق و یا محل اتصال تیر ها وارد می شود، ضخامت ورقها و اساس مقطع تیرها  تعیین می شود. 

بر اساس سازه بدست آمده، محل تار خنثی تعیین شده و اساس مقطع کشتی محاسبه می شود. مقدار اساس مقطع با حداقل مقدار لازم مقایسه می شود و در صورت لزوم محاسبات دوباره تکرار می گردد. 

گزارش تهیه شده برای طراحی این کشتی بسیار بهتر و قابل فهم تر از گزارش قبلی می باشد. فایل فشرده ای که برای دانلود قرار داده شده حاوی گزارش، محاسبات در اکسل، مدل مقطع در BVmars2000، فایل اتوکد و غیره می باشد.  بزودی مدلسازی و تحلیل این کشتی در انسیس نیز برای دانلود قرار داده خواهند شد.


منبع: kmsu.mihanblog.com


مطالب مرتبط:
برچسب ها: طراحی کشتی،
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به یک دریا است. || طراح قالب avazak.ir